GLASS & CERAMICS / Ceramics / Tekoppar + assietter 9133306
nr 913 3306
Ulla Procopé
(1921-1968), Finland
3 + 6 parts, Ulla Procopé, 'Valencia', Arabia, Finland, Finland, Finland, Finland, ett kaffefat med nagg, en kopp med krackelering.
Tekoppar + assietter, 3 + 6 del, Ulla Procopé, 'Valencia', Arabia, Finland, Finland, Finland, Finland
Condition: ett kaffefat med nagg, en kopp med krackelering
Ulla Procopé, Finnidsh designer, born 1921, dead 1968.
800
SEK 1100
Monday September 22 2014
at 20:15:51
1.000 kr
600 kr